czwartek, 2 maja 2013

Ametyst ciąg dalczy, czyli wisiorek i kolczyki

O ametyście pisałam prezentując bransoletkę. A dziś trochę z magii,wróżbiarstwa ;) i nie tylko. Oczywiście wszystkie ciekawostki do przetestowania, bo żadnej osobiście nie sprawdzałam  ;) Ametyst swoją barwę uzyskuje dzięki obecności żelaza i promieniowaniu radioaktywnemu (choć piękniej o kolorze mówi legenda ;) )

Dużo go w Brazylii trochę w USA, Rosji, Niemczech, w Alpach (i jeszcze w kilku innych miejscach ) a i w Polsce trochę można znaleźć.  

W medycynie nie konwencjonalnej stosowany do leczenia skóry, jak również do wzbogacania działania kremów (trzymając w słoiczku z kremem kamień ametystu).

Istnieje przekonanie, że kamień ten wspomaga sen, odpoczynek, redukuje stres i pomaga w pozbywaniu się nałogów.

Ametyst jest też ważnym kamieniem w astrologii i wróżbiarstwie . Chroni dom przed złodziejami i szkodliwą energią, wyzwala miłość, daje harmonię duchową. Może działać uspokajająco i wycisza, gdy targają nami silne emocje Ametyst rozwija intuicję i zdolności parapsychiczne. Dzięki niemu można lepiej pamiętać, interpretować swoje sny, rozumieć swoje wizje.
Ponieważ najlepiej działa noszony na szyi i nie przekuty (chroni właściciela od wszelkich nieszczęść, chorób, a dodatkowo wzmacnia nerwy i siłę woli, uwalnia od leków i depresji). Proponuję wisior. Zrobiłam go techniką sutasz w kolorach bieli i fioletu :)
 I jeszcze kolczyki do kompletu.Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny :)

1 komentarz:

  1. Cudne rzeczy robisz, szkoda ze nie mam takiego talentu:)

    OdpowiedzUsuń