poniedziałek, 6 maja 2013

Kolorowy zawrót głowy :)


Niedawno czytałam artykuł, o kolorach i biżuterii, z którego dowiedziałam się, że rodzimy się z zakodowaną gamą kolorów, harmonizującą z człowiekiem.

Dzieci częściej zwracają uwagę na konkretne barwy np. wybierając zabawkę w tym, a nie w innym kolorze. Jeżeli nie hamuje się kolorystycznych preferencji  małego człowieka chociaż nie zawsze zgodne z trendami mody, jest on w stanie ocalić umiejętność dobierania kolorów, które do niego pasują. Większość ludzi nieświadomie zaciera ten dar w sobie. I jako dorosły człowiek gubi się w świcie kolorów. Miedzy innymi jest to powodem, iż długo stoimy przed otwartą szafą zastanawiając się, co do czego pasuje pasuje, czy te dodatki będą dobre, a może czas wybrać się na zakupy :-)

A  jeśli pogubimy się w świecie barw, dobrze zerknąć na  tak zwane koło kolorów, które pomoże nam się odnaleźć
 


Kolory sąsiadujące ze sobą, dają efekt harmonii. Położone po przeciwnych stronach koła w zintegrowaniu dają perfekcyjny efekt. Dobierając biżuterie lub inne elementy stroju, dobrze jest wykorzystać zależności między kolorami. I tak na przykład dopasowując kolczyki warto kierować się kolorem oczu. Do zielonych pasuje kolczyki rubinowe (kontrastowy), do niebieskich –szmaragdowe lub szafirowe (na kole leżą obok niebieskiego) itd.

Dzisiaj pochwalę się bardzo kolorową bransoletką, którą przeznaczyłam na prezent ;-) 


 A tu już u nowej właścicielki ;)


 

6 komentarzy:

 1. I taką też chciałabym mieć.
  Ile kosztują?

  AL

  OdpowiedzUsuń
 2. Tej konkretnej już nie posiadam gdyż została podarowana :)jednakże jak najbardziej mogę wykonać podobną. Na szczegółowe pytania odpowiem bardzo chętnie droga e-mail azalitka@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. A na zdjęciu moja ręka i moja już teraz bransoletka :D Bardzo dziękuję i polecam, jest naprawdę śliczna!

  Ada

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście ogromne podziękowania modelce- ręce ;)

   Usuń
 4. Bransoletka, nie ręka ;)

  OdpowiedzUsuń